SZKOŁA PODSTAWOWA NR 368 IM. "POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW"

W WARSZAWIE, ul. Ostródzka 175

Mapa obwodu:

GIMNAZJUM NR 164 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI I ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. "POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW"

W WARSZAWIE, ul. Ostródzka 175

Gimnazjum nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie zostało powołane aktem założycielskim z dnia 18 czerwca 2009 r. 1 września 2009 r. placówka otworzyła swoje podwoje dla uczniów. Na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego przybyło wielu znamienitych gości, między innymi Wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, dyrektor biura edukacji Jolanta Lipszyc, Burmistrz Białołęki Jacek Kaznowski, zastępca burmistrza Andrzej Opolski i dzielnicowi radni, a ksiądz arcybiskup Henryk Hoser poświęcił budynek szkoły. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy białołęckich placówek oświatowych wraz z przedstawicielami młodzieży.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta od 1 września 2013 r. pełna nazwa naszej szkoły brzmi: GIMNAZJUM NR 164 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI I ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W WARSZAWIE. 25 października 2013 r. odbyło się uroczyste nadanie imienia. W tym historycznym wydarzeniu wzięli udział zaszczytni goście: przedstawiciele władz dzielnicy Białołęka, przedstawiciele PKOlu, Olimpijczycy, przedstawiciel ambasaby Brazylii, prezes ZNP, przedstawiciel Związku NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”, dyrektorzy szkół dzielnicy Białołęka, poczty sztandarowe szkół noszących imię naszego patrona oraz z dzielnicy Białołęka, a także nauczyciele, pracownicy Gimnazjum nr 164, uczniowie i ich rodzice. Pościęcenia sztandaru Gimnazjum nr 164 dokonał duszpasterz Polskich Olimpijczyków - ksiądz kapelan Edward Pleń.

Gimnazjum mieści się w pięknym, nowoczesnym budynku przy ulicy Ostródzkiej 175, który ma trzy kondygnacje. Do dyspozycji uczniów są:

1. dwadzieścia dwie sale lekcyjne (w tym dwie sale komputerowe),
  2. biblioteka z czytelnią,
  3. hala sportowa z boiskiem do koszykówki i siatkówki,
  4. stołówka,
  5. gabinet zajęć terapii pedagogicznej,
  6. gabinet pedagoga i psychologa,
  7. gabinet logopedy.

Obok budynku usytuowano boisko do piłki nożnej oraz bieżnię. Szkołę dostosowano również do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

W 2012 roku placówkę opuścili pierwsi absolwenci. Nad prawidłowym przebiegiem procesu dydaktycznego i wychowawczego czuwa dyrektor Krystyna Sosnowska wraz z gronem pedagogicznym.

Do Gimnazjum w roku szkolnym 2013/2014 uczęszczało 562 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

W roku szkolnym 2014/2015 do szkoły uczęszczało 644 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

W roku szkolnym 2015/2016 do szkoły uczęszczało 710 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

W SKŁAD OBWODU WCHODZĄ NASTĘPUJĄCE ULICE LUB ICH CZĘŚCI:

ul. Artyleryjska, ul. Astrowa, ul. Babinicza, ul. L. Berensona, ul. H. Billewicza, ul. Białołęcka (numery nieparzyste: od 1 do 381, numery parzyste: od 2 do 378), ul. Bogoriów, ul. Bohuna, ul. Brzeziny, ul. S. Chudoby, ul. Daniszewska (numery nieparzyste: od 23 do końca, numery parzyste: od 4 do końca), ul. Danusi, ul. Derby, ul. Dobka z Oleśnicy, ul. Dudka, ul. Dzikiego Wina, ul. Dziwna, ul. Echa Leśne, ul. Eskimoska, ul. Geodezyjna, ul. Geometryczna, ul. Głębocka (numery nieparzyste: od 59 do końca, numery parzyste: od 54 do końca), ul. Gościnna, ul. Gryfitów, ul. Hajduczka, ul. M. Hemara, ul. Internetowa, ul. Jasiniec, ul. Jesiennych Liści, ul. Juranda ze Spychowa, ul. Kamykowa, ul. Kartograficzna, ul. Kawki, ul. Kąty Grodziskie, ul. Ketlinga, ul. Kniei, ul. Kominkowa, ul. Kopijników, ul. Kroczewska, ul. Kumaka, ul. Kuszników, ul. Lapońska, ul. Lewandów, ul. Łabiszyńska (odcinek bez punktów adresowych), ul. Łuczników, ul. Maćka z Bogdańca, ul. Magiczna, ul. Małego Rycerza, ul. Małej Brzozy, ul. Małopolska, ul. Małych Dębów, ul. Mikołaja z Długolasu, ul. Mirabelki, ul. Nad Rzeczką, ul. P. Nurmiego,  ul. Ojca Aniceta, ul. Oknicka, ul. Okrągła, ul. Oleńki, ul. Opłotki, ul. Ostródzka (numery nieparzyste: od 53 do 225, numery parzyste: od 50 do 226), ul. Owoców Leśnych, ul. Piasta Kołodzieja, ul. Podłużna, ul. Podwójna, ul. Porannej Rosy, ul. Porzeczkowa, ul. Pośrednia, ul. Proletariatczyków, ul. Przydrożna, ul. Przyjazna, ul. Przykoszarowa, ul. Przyrodnicza, ul. Przy Trasie,  ul. Pszeniczna, ul. Reniferowa, ul. Rodowa, ul. Rzędziana, ul. Sieczna, ul. Skarbka z Gór, ul. Słonecznego Poranka, ul. Spichrzowa, ul. Starej Gruszy, ul. Staropolska, ul. Stębarska, ul. Stogi, ul. Suchocińska, ul. Szlachecka, ul. Szumiących Traw, ul. Śliwkowa, ul. Toporczyków, ul. Toruńska (bez punktów adresowych), ul. Truskawkowa, ul. Twórcza, ul. Warzelnicza, ul. Wielkiego Dębu, ul. Wierzbiny, ul. Wiśniowy Sad, ul. P. Włodkowica, ul. Współczesna, ul. Wyszkowska, ul. Zasieki, ul.  Zaskrońca, ul. Zapłotek, ul. Zaułek,  ul. Zbożowa, ul. Zbyszka z Bogdańca, ul. Zmyślona.

Określenie granic obwodu publicznego gimnazjum

- od strony północnej:

ul. Zdziarską na odcinku od skrzyżowania z ul. Płochocińską do granicy Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy z gminą Nieporęt;

- od strony wschodniej:

granicą Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy z gminą Marki do granicy między dzielnicami Białołęka i Targówek;

- od strony południowej

Wzdłuż granicy między dzielnicami Białołęka i Targówek na odcinku od granicy Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy z gminą Marki do skrzyżowania z ul. Annopol;

- od strony zachodniej:

ul. Annopol oraz jej przedłużeniem na odcinku od skrzyżowania z granicą między dzielnicami Białołęka i Targówek do skrzyżowania z ul. Płochocińską, następnie ul. Płochocińską na odcinku od skrzyżowania z  umownym przedłużeniem ul. Annopol do ul. Cieślewskich, od ul. Cieślewskich Kanałem Żerańskim do ul. Zdziarskiej.

Dodatkowo:

Szkoła prowadzi oddziały integracyjne oraz oddziały sportowe.

Uczniowie uczą się języka angielskiego, jako drugi język uczniowie mają do wyboru francuski, niemiecki, hiszpański lub rosyjski.

Gimnazjum nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi i Oodziałami Dwujęzycznymi im. "Polskich Olimpijczyków"